Miroslav Klíma (16. 5. 1968, Písek) je básník, textař, hráč na akordeon a reklamní copywriter. Vystudoval PedF UK, žije v Praze.


Na poli poezie debutoval v roce 1994 sbírkou Tráva, vydanou v edici Ladění nakladatelství Mladá fronta. Pražský charismatograf, jehož spoluautorem je fotograf a grafik Martin Poš, spatřil světlo světa roku 2013 v nakladatelství Pistorius & Olšanská za finančního přispění společnosti Vědeckotechnický park Panenské Břežany. Stejné nakladatelství vydalo v roce 2017 sbírku Na Slupi 8, v létě 2018 se na pultech knihkupectví objevila kniha Sazometný rok. V současné době má autor hotový rukopis sbírky Rodinná slavnost v jabloňovém sadu a finalizuje soubor dětských básní Aha, takhle voní Praha!


Hudební texty píše zejména pro pražskou bigbeatovou formaci Schodiště (dříve Nahoru po schodišti dolů band), v níž působí od roku 1987. Otextoval například CD Tanec! (2007), CD Roztoky (2011), EP Polokruh (2016) a CD Kupředu! (2020). Příležitostně tvoří i pro jiné, napříč různými žánry.


Druhý pohled představuje umělecko-komerční aktivitu, na níž se spolupodílí výtvarnice a grafička Adéla Knajzlová. Jedná se o plakátové portréty ve formátu A1 (594x841 mm), realizované veršem a obrazem na libovolné téma (člověk, oblíbené místo, zvíře apod.). Podkladovým materiálem a zdrojem inspirace jsou fotografie, osobní setkání, příp. další charakteristika. Výsledkem je originální dílo, jehož literární a grafický motiv se nezopakuje na žádné jiné zakázce. Plakát lze opatřit plexisklem, zarámovat a pověsit. Vzhledem k faktu, že portréty mají důvěrnější charakter a majitelé si je nepřejí sdílet veřejně, autor předkládá jen tři ukázky.


Od roku 1993 působí MK také jako reklamní textař a ideamaker na volné noze. Nepracuje pro politické strany a hnutí.

Děláme to dnes a denně: Přetavením myšlenky do zvukového náboje atakujeme druhé. S velkou mírou pohádkové naivity se však domnívám, že určité kombinace hlásek mají vibrační potenciál pronikat až do sfér, jež jsou běžnému pociťování zastřeny. V tomto ohledu dobrá poezie kultivuje vnitřní zrak. Nejlepší poezie pak zabíjí sebe, ego autora i čtenáře, neboť jejím posláním je obětovat slova tichu.